David Janošek

DAVID JANOŠEK

Hurvínek

Vystudoval Střední školu umění a designu v Brně, obor Design nábytku a interiéru, kde však už od druhého ročníku výrazně inklinoval k divadlu a scénografii. Maturoval zde v roce 2009 výpravou k inscenaci Rusalka. Následovalo studium Vyšší odborné školy restaurátorské na oboru Konzervování a restaurování nábytku a nepolychromované dřevořezby, kterou absolvoval v roce 2012 a kterou od 3. ročníku studoval souběžně s činoherním herectvím na Janáčkově akademii múzických umění. Absolvoval v roce 2015 a krátce na to se stal členem činoherního souboru Národního divadla moravskoslezského. Momentálně pracuje jako herec v našem divadle a scénograf na volné noze.
Od roku 2012 vytvořil řadu výrazných výprav pro Hudebně-dramatickou laboratoř Divadlo na Orlí v Brně - Médeia, Slzy nože, Zhasnutí, Impresário v koncích, Ďábelský holič Sweeney Todd, Zlatá brána otevřená, Kinovály, Orfeus a Eurydika a Kouzelná flétna.
Od roku 2016 spolupracuje s divadly napříč republikou - Národním divadlem v Brně - Kocour v botách, Amadeus Mozart, Labutí jezero, Národním divadlem moravskoslezským - Tajemství, Teror, Zob, zob, Zoban, Moravským divadlem Olomouc - Vzpoura nevěst, Splašené nůžky, Komorní scénou Aréna - Slepice, Starou arénou - Vánoce u Ivanovových, Hotel Infercontinental, Pekingská kachna, Pásmo/Kóta 6893, Slezským divadlem Opava - Arizona lady, Pták Ohnivák, Divadlem Polárka - Nasreddin/Enšpígl, Siddhartha, Homo Zabijens, Jihočeským divadlem v Českých Budějovivích - Její pastorkyňa, Pantheon production - Dokud nás milenky nerozdělí, Divadlem Mír - Ráno po tom, Buranteatrem - Věž, Divadlem loutek Ostrava - Muminci - Čarodějův klobouk, Brněnskou filharmonií - Vítězství nad sluncem, Městským divadlem Zlín – Mikve, Saturnin, Divadlem Petra Bezruče – Heda Gablerová/Teorie dospělosti, Mistr a Markétka a další.
Coby herec v současnosti spolupracuje s Letními Shakespearovskými slavnostmi v Praze, Národním divadlem, kde hraje momentálně v představení "Jsme v pohodě"" na Nové scéně a připravuje výpravy mimo jiné pro Státní operu v Banské Bystrici a další....
V našem Divadle Spejbla a Hurvínka se alternuje ve více rolích, včetně vodění postavy Hurvínka.
Mimo hraní a scénografii se věnuje řezbářství, práci ve filmu a reklamě a pedagogické činnosti.

Žeryk

Foto ze zkoušek